Petek Temizliği Zararlı Mıdır?

By Petek temizleme istanbul In Petek Temizliği No comments

Kapalı devre sistemlerde oluşan tortu, ve çamur gibi maddeler radyatör peteklerinin en alt kısmında birikerek ısı verimini zorlaştırmaktadır. Bu durumda kombi suyu iletkenliğini yitirerek ıs verimini olumsuz yönde etkilemektedir. Peteklerin alt kısmındaki ısı artışının düşmesi peteklerin bakım zamanının geldiği anlamına gelmektedir. Bu durumda petek temizliği zararlı değil faydalı bir çözüm olmaktadır. Peteklerin içindeki pis suyu dışarı atarak kombinin daha uzun ömürlü olması ve bu sayede daha fazla yakıt tüketiminin önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Peteklerin altı soğuk üstü sıcak ise mutlaka radyatör temizleme işlemi ve kombi bakımı yapılması gerekmektedir.

İlaçlı Petek Temizliği Zararlımı ?

Kalorifer hattında iki ayrı tesisat borusu çekilmekte, bu borular silkilasyonu sağlamak amaçlı gidiş ve dönüş borusu olarak adlandırılmaktadır. Bu nedenle tesisat üzerinde her ne kadar yabancı madde artığı bulunursa sistem o kadar gerilemekte ve ısı verimi düşmektedir. Sistem suyunu ısıtan kombiler pompa yardımı ile kombi içinde bulunan sıcak suyu peteklere iletmektedirler.  Her 2 yılda bir peteklerin bakımını yaptırmak ısının maksimum derecede yanmasını sağlayarak doğalgaz enerjisinin de fazla tüketilmesini önleyecektir.

 

Kombi kalorifer dönüş hattı borusunun üzerinde filtreler bulunmaktadır. Bu filtrelerin görevi radyatörlerden gelen tortu, kum ve çamur gibi maddeleri tutarak kombiye girmesini engellemektir. Bu nedenle kombinin içerisine gitmeyen yabancı maddeler kombiye zarar vermesini engellemektedir. Filtreler petek temizliğinden sonra yada önce yapılabilir. Ancak petek temizliğinden sonra yapıldığında daha kalıcı bir fayda sağlanmaktadır.

Kombi bakımını’da eş zamanlı olarak radyatör temizliğinden önce yada sonra yaptırmak size kalıcı ve sağlıklı çözümler üretecektir. Hem kombi bakımı, hemde genel tesisat temizleme işlemi zararlı bir iş değil faydalı ve verimi arttıracak bir eylemdir. Bu nedenle tüm insanlığa faydalı bir işlem olan kombi petek bakımlarınızı 2 yılda bir muhakkak makineli ve kimyasallı olarak uzman bir firmaya

Kauf von Cipro