Makinasız Petek Temizleme

By Petek temizleme istanbul In Petek Temizliği No comments

Geçmiş yıllarda henüz teknoloji gelişmemişken yapılan makinasız petek temizleme işlemleri uygulanmakta , Yapılan işlemler yetersiz kalmaktaydı. Bütün bu işlemlerin daha önce nasıl yapıldığını sizlere açıklayacağız.

Makinasız Petek Temizleme Önceden Nasıl Yapılmaktaydı ?

İlk yapılan işlem kombi yahut kazanın içerisindeki suyun boşaltılması ve akabinde radyatörlerin tek tek tesisat borularından ayrılarak uygun bir ortamda boşaltılarak içerisine su verilerek temizlenmesi amaçlanırdı. Böylelikle her petek için ayrı ayrı bir enerji sarf edilerek temizlik işlemi gerçekleştirilirdi.

Makinasız petek temizleme işlemleri yapıldığında tesisat borularının içerisinde kalan tortular temizlenen radyatörlerin içerisini tekrar kirleterek yapılan işlemin verimsiz olduğu gerçeğini ortaya koymuştur.

Zaman , enerji, maliyet ve hijyenik olmayan makinasız petek temizleme işlemi gereksiz eylemleri beraberinde getirmekteydi. Bu durumda ev yahut işyerlerin’de oluşan peteklerin içerisindeki kirli su yerlerde is yaparak ortamın kirlenmesinde neden olmaktaydı.

Kombi Petek Temizleme İşlemleri Makinasız Yapılırsa Yüzde Kaç Tasarruf Sağlanır?

Daha önceden de belirttiğimiz üzere cihaz olmadan manuel olarak yapılan petek temizleme işlemleri tesisat üzerinde kaldığından yapılan işlemin etkisi de bu yönde azalarak faydasız bir hal almaktaydı. Bu durumun özellikle geçmiş yıllarda çaresizlikten dolayı yapılması gayet doğal ve normal bir durumdur.

Ancak günümüzde önemini ve etkisini yitirmiş olan cihazsız işlemleri önermemekteyiz. Teknolojik olarak yapılarak tesisat , kombi ve peteklerin iç kısmında bulunan tortu, kum, çakıl gibi maddelerin suyun sıvı oranınını bir düzeyde tutması amaçlanmaktadır. Makinasız olarak temizlik olan yerlerde % 15 bir tasarruf yapıldı bir gerçektir. Ancak bu yöntem çok uzun sürmeden kısa bir süre sonra etkisini kaybettiğinden etkisi düşecektir.

Sizlere önerebileceğimiz tek ve doğru yöntem peteklerin ve tesisatın temizlenmesi için ileri düzey teknolojik cihazları kullanan firmalardan hizmet almanız ve bu doğrultuda karşılığında % 35 – 40 a varan yakıt tasarrufu sağlamanızdır.