Merkezi Sistem Temizliği Nasıl Yapılır?

By Petek temizleme istanbul In Petek Temizliği No comments

Isıtma sisteminizdeki verimlilik kayıpları, peteklerde biriken kireçten kaynaklanıyor olabilir. Uzun yıllar boyunca petek temizliği yapılmadan kullanılan kombi, yerden ısıtma, kat kaloriferi ve merkezi ısıtma sistemlerinde kireç ve diğer maddelerin birikmesine bağlı ısı kayıplarının yaşanması kaçınılmazdır.

 

Bu problemi gidermek için en pratik ve aynı zamanda düşük maliyetli hizmet seçeneklerini sunan Merkezi sistem petek temizleme servisimiz, tesisata dışardan bağlanan yıkamalarla tek seferde sisteme bağlı tüm petekleri sökmeden temizler. Kısa sürede sonuç veren ve etkisi uzun süre devam eden petek temizliği hizmetlerimizle sistem ilk günkü verimliliğini geri kazanır. Böylece peteklerdeki ısınma problemleri giderildiği için siz de kış boyunca yüksek faturalar ödemekten kurtulmuş olursunuz.

merkezi sistem petek temizliği

merkezi sistem petek temizliği

Merkezi Isıtma Sistemlerinin Petek Temizliği

Şebeke suyundaki kireç, tıpkı bulaşık ve çamaşır makinalarının metal parçalarında olduğu gibi peteklerde de birikmeye bağlı sorunlar yaşanmasına neden olur. Önceleri ince bir tortu tabakası haline olan kireç, zamanla diğer maddelerin de birikmesini kolaylaştırdığı için peteklerin alt bölümünde kalın ve balçık kıvamlı bir katman oluşturur.

Bu yoğun katmanı aşamayan sıcak su peteklerin altına hiç ulaşamamaya başladığından

, peteklerin altı ile üst bölümü eşit düzeyde ısınmaz. Sorunun en kısa yoldan çözümü için özel yıkama makinaları ile kimyasal temizlik ürünleri kullanan İstanbul petek temizliği servisimiz, petekleriniz sökmekle zaman kaybetmeden dakikalar içinde sorundan kurtulmanızı sağlar.

Makinalı Merkezi Sistem Petek Temizliği Nasıl Yapılıyor?

Tesisata bağladığımız yıkama makinaları ile kimyasal çözücü uygulanması ve ardından durulamayı petek içi kalıntıların sistemden tahliye edilmesi işlemi olan makinalı petek temizleme, bu soruna çözüm getirmek için tercih edilebilecek en akıcı yöntemdir. Merkezi sistem petek temizliği ekibimiz en hızlı ve derinlemesine etkili temizlik işlemi için sektörün en güvenilir markalarından olan Rothenberger’in yıkama makinalarını kullanır.

 

Avrupa’nın en çok kullanılan tesisat ekipmanlarının üreticisi olan markanın yıkama makinaları, tesisata zarar vermeden peteklerin içindeki tüm birikintilerin temizlenmesini sağlar. İçinde kendi özel filtreleme sistemiyle bu yıkama makinaları tesisattan gelen çamurlu suyun içindeki birikintileri süzmekte, çift yönlü su uygulayarak yıkama yaptığı için peteklerin her yerini eşit oranda temizlemektedir. Balçıklaşmayı çözmekte kullandığımız Nano Clean ise yıkama makinası ile peteklere verilir verilmez balçıklaşmaya yol açan maddelerin çözülmesini sağlar.

Merkezi Sistem Kazan Petek Temizleme Ne Kadar Sürer?

Günlük işlerinizin aksamasına, işyerinizde’ki ticari faaliyetlerin durmasına sebep olacak kadar uzun süren bir işlem olmayan makine ile petek temizliği bir saati bile bulmadan tamamlanmaktadır. Merkezi sistem ısınma temizliği servisimizin kullandığı bu yöntem en pratik çözümü vaat etse de, kaç petek temizleneceği veya peteklerin en son ne zaman temizlendiği gibi faktörlere bağlı olarak sürenin biraz daha uzaması mümkündür.

Merkezi ısıtma sistemlerindeki onlarca peteği tek seferde temizleyebilen ekibimiz, bu tip büyük ölçekli petek temizleme uygulamalarındaysa birkaç saate ihtiyaç duymaktadır.

Piyasanın en uygun fiyatlarıyla ve pratik uygulama yöntemleriyle sizlere tüm İstanbul genelinde hizmet veren servis ekibimizden haftanın tüm günleri randevu alabilirsiniz. Kesintisiz olarak 7/24 çalışan merkezi sistem petek temizliği servisimize ayrıca her türlü sorunuz ve hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi edinmek için de dilediğiniz zaman telefon açabilirsiniz.

Konutlarda kullanılan ısıtma sistemlerinden farklı olarak merkezi ısıtma sistemlerinin daire bazlı değil, komple temizlenmesi gerekmektedir. Şebeke suyu kullanan merkezi ısıtma sistemleri dairelerin tesisat aracılığıyla peteklerini ısıtırken, sıcaklık sebebiyle şebeke suyunun içindeki kireç tesisat ve peteklerin metal aksamlarına yapışır. Merkezi sistem petek temizliği, kullanımla birlikte peteklerin su geçişlerinin tıkanmasına ve peteklerin her yerinin ilk günkü gibi eşit şekilde ısınmamasına sebep olan kirecin temizlenmesini sağlayan bir bakım işlemidir.

Isının ilk üretildiği yer kazan olduğu için merkezi sistem ısıtma sistemlerinde öncelikle kazanda kireçlenme oluşmaya başlar ve ardından aynı problem tesisat ile peteklerde görülmeye başlar. Merkezi sistem ısıtma sistemlerinin verimliliğini her geçen biraz daha düşüren bu durum, şebeke suyundaki yabancı maddelerin kireç birikintisine yapışarak balçıklaşma oluşmasına sebep olur. Problemin daha da ciddi bir hal almaya başlamasına yol açan bu durum, dairelerdeki peteklerin alt ve üstünün eşit şekilde ısınmamasıyla sonuçlanır. Üretilen ısıdan gerektiği gibi faydalanılmaması sonucunda ısınma konforunda önemli derece azalma, ısınma maliyetlerindeyse ters orantılı biçimde büyük oranda artış görülür. Bir başka değişle peteklerin ısınmamasıyla başlayan bu sorun daha az ısınmak için daha fazla harcama yapmanız demektir. Oysa uzman ekiplerle ve son teknolojiye sahip özel yıkama makinalarıyla sunduğumuz merkezi sistem petek temizleme hizmetlerimizden yılda bir defa yararlanarak, bütün bu sorunları yaşamadan ekonomik ve konforlu bir şekilde ısınabilirsiniz.

Merkezi sisteme bağlı, tüm dairelerdeki onlarca peteği tek tek sökmeye gerek kalmadan özel kimyasallar kullanmakta ve tesisattaki tüm kireç birikintisini kolayca temizlemekteyiz. Merkezi ısıtma sisteminden çok daha ekonomik bir şekilde yararlanmanızı sağlayan bu temizlik işlemi, kış boyunca rahatça ısınmanıza yardımcı olmaktadır. Merkezi sistem petek temizliği hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi edinmek ve randevu almak için telefon açmanız yeterli.