calpol ile petek temizliği yapılır mı?

By Petek temizleme istanbul In Petek Temizliği No comments

Ekonomik ve konforlu ısınma imkânı sunan kombi, kat kaloriferi ve merkezi ısıtma sistemleri ancak düzenli bakım gördüğü sürece yüksek performansla çalışmayı sürdürebilir.  Calpol ile petek temizleme bu rutin bakım işlemlerinin en önemlilerinden olan petek temizliği ise sistem elemanlarının ömrünü uzatırken aynı zamanda performans kayıplarının, ısınma maliyeti artışlarının ve arızaların önlenmesini sağlar.

Şebeke suyunu kullanarak iç mekânı ısıtan tüm ısıtma sistemlerinde zamanla kireç birikmesinden kaynaklı problemler görülebildiğinden, İstanbul geneline servis ekibimiz ısıtma sisteminizin petek temizliğini kış öncesinde yaptırmanızı önerir. Servis ekibimiz eski usul yöntemlerin yerine modern cihazlar ve patentli formüle sahip ithal temizlik ürünleri kullanarak, kapalı devre olarak peteklerinizi sökmeden temizler.

Bu temizlik yöntemi sayesinde tek yerden tesisata bağlanan yıkama makinası sayesinde tüm petekler aynı anda temizlenir. Apartmanınızdaki merkezi ısıtma sistemlerine bağlı onlarca peteği dahi tek seferde, sökmeden ve işi günlerce uzatmadan temizleyebilen servis ekibimizden kış başlamadan önce randevu almanız, kış boyunca ekonomik ve konforlu ısınmanızı sağlayacaktır.

Calpol Madde Tesisatı Temizler Mi?

Evinizdeki bulaşık ve çamaşır makinelerini her kullandığınızda su ısıtıcı parçanın kireçlenmemesi için özel Calpol ürünler yıkama yaparken aynı şekilde metal malzemeli ve şebeke suyuyla sürekli temas halinde olan petekleriniz de de kireç biriktiğini unutmayın. Şebeke suyunu ısıtan çamaşır ve bulaşık makinesinin metal parçalarında oluşan kireçlenme aynı şekilde ısıtma sisteminizin petekleri için de büyük bir sorundur. Çözünen kireç sıcaklık arttıkça metale daha fazla tutunma yapar.

Dolayısıyla ısıtma sisteminin peteklerinde oluşan ısı farklarını telafi ederek, daha konforlu ısınmak için sistemi daha yüksek derecede çalıştırmanız yalnızca peteklerde daha fazla kireç birikmesine yol açacaktır. Bu kireç ilk zamanlarda çok ince bir tortu katmanı olarak metal yüzeylere yapıştığından önemli bir ısı kaybı oluşmasa da, zamanla yerçekimi sayesinde biriken tortular dibe çökerek birikmeye başlar.

Bu birikintilere diğer maddelerin de eklenmesi neticesinde peteklerin alt bölümünde çok yoğun, suyun geçişini dahi engelleyen katmanlar oluşur. Sıcak su bu çamurlaşmayı aşarak peteklerin dip kısımlarına ulaşamadığından sadece üst bölümü ısıtabilir. Petek yüzeylerinin tamamı eşit ısınmadığında ısıtma sisteminin iç mekânı kısa sürede ve maksimum oranda ısıtması da imkânsız hale gelir.

Calpol İle Kaloriferler Nasıl Temizlenmelidir?

Eskiden kullanılan ve uzun sürmenin yanı sıra yoğun bir iş gücü gerekmesinden ötürü oldukça yüksek maliyetli olan petek temizleme yöntemlerini geride bırakan servis ekibimiz, ithal yıkama makinaları ve temizlik ürünleriyle çalışır. Tesisata dışardan bağladığımız yıkama makinası çift yönlü su vererek ön temizlik yaparken bu işlemde kullanılan suyun basıncı tesisata veya peteklere zarar vermeyecek seviyededir.

Bu ön yıkama işleminden sonra patentli formülüyle biriken tüm kireç ve diğer maddelerin çözünmesini sağlayan Calpol isimli temizlik ürünü uygulanır. Bu ürünle petek ve tesisatın en derin noktalarındaki birikintiler dahi kısa sürede ve pratik bir biçimde çözülür. Çift yönlü su uygulayarak yıkama yapan makinalarımız çözünen pisliği peteklerden ve tesisattan tahliye eder. Kısa sürede tamamlanan bu işlem sayesinde bütün petekler aynı anda ve sökmekle uğraşmadan temizlenir. Servis hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi ve kış başlamadan önce ekibimizden hizmet almak için bir telefonunuz yeterli.