Evde pratik petek temizleme

By Petek temizleme istanbul In Petek Temizliği No comments

Evde Pratik Petek Temizleme işleminin süresi ve kullanılacak materyallere göre belirlendiğinden ortamdaki petek sayısına bağlı olarak değişiklik gösterir. Ortalama büyüklüğe sahip olan bir evde yaklaşık 5-6 petek bulunur. Bunun yanı sıra, peteklerin çok kirli olması da bazı durumlarda fiyatın artmasına neden olabilir. Çünkü temizlik işlemi sırasında kullanılan kimyasal temizleyici bu oranda belirlenir.

Ortalama büyüklükteki bir ev için petek temizliği fiyatı yaklaşık 150 TL’dir. Petek temizleme uygulaması sırasında hem peteklerin temizliği hem de kombi filtresinin temizliği yapılır. Ayrıca peteklerin havası da alınır. Büyük oranda ısı verimliliği sağlayan petek temizliği sayesinde, doğalgaz faturaları kısa sürede düşer. Dolayısıyla petek temizliği işlemleri hem hızlı ve nitelikli ısınmayı hem de doğalgaz giderlerinin düşmesini sağlar. Temizlenen radyatörlerde ısınma süresi ve niteliği kısa sürede artacağından verimlilik açısından önemli bir yarar oluşur.

Evde Pratik Petek Temizleme nedir ? Nasıl yapılır?

İş yeri, ofis, fabrika gibi kombi ve peteklerle ısınan tüm alanlarda petek temizleme işlemleri yapılabilir. Petek sayısı, peteklerin durumu ve ortamın büyüklüğüne bağlı olarak petek temizliği fiyatları değişebilir. Özellikle çok sayıda peteğin bulunduğu ve hacim bakımından büyük olan alanlarda ısınma için etkili çözümler geliştirmek oldukça önemlidir. 200 metrekareden daha büyük alanlarda nitelikli şekilde ısınma sağlamak için peteklerin düzenli olarak temizlenmesi şarttır.

Temizlik işlemi yapılmaması durumunda, peteklerin yalnızca bir kısmının ısınması, bazı peteklerin çok az ısınması ya da hiç ısınmaması veya peteğin alt ve üst kısımlarının eşit biçimde ısınmaması gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Su dolaşımının zaman içerisinde yol açtığı kir nedeniyle oluşan ısınma problemlerine etkili çözümler getirmek için petek temizleme yaptırılması şarttır. Petek temizleme ücreti, uygulamayı yapan firmanın kalitesine göre de belirlenebilir. Bu nedenle hizmet alırken ücret odaklı olmak yerine niteliğe ve güvenilirliğe önem vermek gerektiği unutulmamalıdır.

evde petek temizleme nasıl yapılır

evde petek temizleme nasıl yapılır

Konforlu ve ekonomik ısınma imkânı sunan kapalı devre ısıtma sistemleri günümüzde yaşam alanlarından geniş alana sahip ticari işletmelere kadar oldukça geniş bir alanda kullanılıyor. Kullanımla birlikte geçen zaman zarfında sistem malzemelerinin kalitesine, üretim tekniklerine, kullanılan suyun kimyasal yapısına, çevresel şartlara bağlı olarak sistem içinde kireçlenme ve tortu birikimiyse zamanla verimliliğin düşmesine sebep oluyor. Modern ekipmanlar ve özel kimyasal karışımlarla petek temizliği yapan servis ekibimizse zamanla sistem bünyesinde oluşan kireç ve tortunun verimlilik kayıplarına, sistemin arızalanmamasına, faturalarda gereksiz artışa sebep olmadan temizlenmesini sağlar.

Evde pratik yolla temizlik yapmanın 3 metodu Nelerdir?

1- Kombi filtresi sökülür. Ve kombinin parçaları evde lavabo musluğunun altında tazzikli su ve porçöz ile temizlenir.

2. Peteklerin tek tek yerinden sökülerek basınçlı su ile yıkanarak tekrar montaj edilmesi

3. Radyatörleri sökmeden buharlı makina ile petek arası toz temizliği gerçekleştiririlir.

Doğalgaz kullanan kombi ve merkezi ısıtma sistemlerinden kat kaloriferlerine kadar tüm kapalı devre ısıtma sistemleri ısıyı mekâna yaymak için şebeke suyundan istifade eder. Suyun sıcaklığını arttırmak için kullanılan yakıt tipi değişse de, ısının metal aksam üzerinden peteklere ve oradan da iç mekâna iletim prensibi bu kapalı devre sistemlerin tamamında aynıdır.

Dolayısıyla şebeke suyundaki kimyasal bileşenlerin zamanla birikmesi, bu prensiple ısıtma yapan tüm sistemlerin ortak problemidir. Dikkatlice ve uzmanlarca, uygun yapıya sahip ekipmanlar ve nitelikteki kimyasallarla yapılması gereken petek temizliği işlemiyse borular ve peteklerde biriken tüm yabancı maddelerin tahliye edilmesini sağlar. Bu işlemin düzenli aralıklarla yapılmaması durumunda biriken kireç önce tortulaşmaya ve sonrasında da sertleşen birikintilerin, hattı tamamen tıkanmasına sebep olur. Servis ekibimizin garantili ve pratik bir şekilde çözüm sunan makinalı petek temizliği hizmetleriyle ısıtma sisteminizden yüksek verimlilikle ve dolayısıyla daha az ödeyerek faydalanmanın keyfini yaşarsınız.

Petek Temizleme İşlemi

Isıtma sistemine bağlı boruların ve peteklerin sökülmesine gerek olmadan gerçekleştirdiğimiz petek temizliği işlemi, sisteme dışardan bağlanan yıkama makinaları ile gerçekleştirilir.

Tesisatçılarımız birkaç dakika içinde yıkama sistemini çalışır hale getirir ve vakit kaybetmeden tüm ısıtma sistemi tesisatının temizlenmesine geçer. Bu işlemde ilk olarak tesisat hattı peteklerle birlikte yıkanmakta ve ardından yoğun kireç birikmelerinin parçalanması için özel kimyasallar uygulanmaktadır.

Yurtdışından ithal ettiğimiz kimyasal karışımlar sayesinde borular ya da petekler herhangi bir zarar görmeden, peteklerin içini derinlemesine temizleyebiliyoruz. Petek ve tesisattaki birikmelerin kimyasal yolla parçalanmasının sonrasındaysa yıkama makinaları durulama işlemine geçer ve tesisata gönderilen suyun yönünü sürekli değiştirerek, petek içlerinin ilk günkü haline dönmesini sağlar.

Isıtma sistemindeki verimlilik kayıplarını ortadan kaldıran ve peteklerin diplerindeki ısınmama problemlerine uzun süreli çözüm getiren makinalı petek temizleme hizmetlerimiz, uzun süre boyunca daha az harcama yapmanızı ve üstelik çok daha konforlu bir şekilde ısınmanızı sağlayacaktır.

Daha deyatlı bilgi için : https://petektemizleme.net