Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

By Petek temizleme istanbul In Petek Temizliği No comments

Petek Temizliği Nasıl Yapılır? sorusuna net bir cevap ile sizlere içerik hazırladık. Detaylıca inceleyerek bir petek temizliğinin konfor alanınızda sizlere nasıl kolaylık sağlayacağını ve. Maddi durumda nasıl etki göstereceğini görebilirsiniz. Petek Temizliğinin temel amacı su dolaşımı ile çalışan peteklerin zamanla tıkanması ve içersin deki suyun kirlenmesinden gereklidir. Söz konusu bu kirlenme peteklerin içersin de sıcak suyun zamanla akışını yavaşlatır ve ısı konusunda performans vermez.

Kalorifer ve Kombi çalışma sisteminde var olan boruların tıkanması vb durumlarda kireçlenmesi durumunda sıcak su akışının yavaşlamasına neden olur. Bu sebeple sıcak suyun enerji kaybı nedeniyle çok daha az ısı alınmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple kombi veya çeşitli ısıtıcılar ısı derecesini istenilen miktara yükseltmek için çok fazla enerji harcamaktadır. Böylece daha fazla doğal gaz tüketimi sağlar ve doğal olarak faturaya yansımaktadır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kombi ve Petek temizliği süreçleri özellikle kış aylarında faydalı olduğunu unutmamak gerekir. Kış aylarında artan kombi ve petek kullanımı olukça yüksektir. Petek temizliği bakımlarının yerine getirilmemesi durumunda ısınma sürecinin uzamasına ve istenilen ısı miktarının altında devam etmesine yol açmaktadır. Doğal olarak ısınma sistemlerini iyileştirmek ve peteklerin temizliğini yapmak. Bu durumu rutin bir şekilde devam ettirmek maddi ve arıza durumlarını önlemek adına oldukça faydalıdır.

Petek Temizliği Faydaları

 • Uzman ve Profesyonel kişiler tarafından yapılan tesisat ve petek temizliği sistemi kullanım süreci boyunca %30 gibi rakamlarda tasarruf ettirmektedir.
 • Kalorifer peteklerinin tıkanması ve ısı düşüşüne neden olan tortu ve kireçlenmeler makinelerimiz ile temizlenir ve kolay sirkülasyon yapılması sağlanır.
 • Kombi ve Peteklerin temizliği yapılmadığı sürece Kalorifer petekleri çok daha fazla enerji harcanmasına neden olur.
 • Bu temizlik hizmeti sayesinde gereksiz enerji akımının önüne geçebilir ve tasarruf edilebilir.
 • Periyodik yapıda bakımları yapılması dahilinde çok daha sağlıklı bir çalışır ve kullanım süreci uzar.

Petek Temizliği Süreci

 • Petek temizleme sürecinde, peteklerin sökülmesi gerekmektedir. İçinde biriken tortu ve kireç gibi tıkanmasına neden olanların temizlenmektedir. Temizleme işleminde bulunulan ortamın temiz ve kirletecek yöntemlerden uzak durmaktayız. Temizlik esnasında profesyonel ve makineler aracılığıyla tamamlanmaktadır.
 • İçersin de tıkanmasına neden olan materyallerin çözülmesi için özel kimyasal değerlere sahip ilaçlar kullanmaktayız. Eşliğinde yeni teknoloji cihazlar ile daha kısa sürede sonuçlanmasını sağlıyoruz. Bu sayede çalışma ortamında kirlenmesine ve kötü görüntüye mahal verilmemektedir.
 • Alanında uzmanlaşmış profesyonel personeller ile üstün ve yeni teknoloji cihaz veya ekipmanlar eşliğinde tüm petek temizleme işlemleriniz gerçekleşir. Hizmet noktamızda kısa sürede başarılı sonuçlar ile teslim etmekteyiz.
 • Petek temizliği bakımının yılda bir kez yapılması önerilir.
 • Doğal gaz kullanımı kış dönemlerinde yaygınlaşır ve kombiden beklenilen ısı değerleri temin edilmelidir. Ancak bakımı yapılmayan sistemlerde istenilen ısıya ulaşılmaz ve maddi yönde fazla harcamalar gerektirir.
 • Petek temizliği hizmetimizden yararlanmak

  , faturalarınızı düşürür ve konfor alanınızda iyi bir şekilde ısınmanıza kolaylık sağlar. Kullandığınız cihazların ise ömrü bakımından gereklidir.

 • Sizlerde konfor alanınızı rahat bir şekilde ısıtmak ve maddi konuda tasarruf sağlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve hizmet alabilirsiniz.

 

Kombi ve Petek temizliğinde en hızlı sonuç ve tasarrufunuzu arttırmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

Petekler kombi sistemleri sayesinde suyu devamlı devirdaim ederek petekler üzerinden kombiye kombiden peteklere su dönüşü sağlamaktadır. Su içerisinde zamanla oluşabilen tortu, kum, ve küçük maddeler petek tesisatı ve radyatörler üzerindeki havacıkları doldurmaktadır. Bu durum ise suyun düzenli ve rahat haraket etme süresini uzatır. Kombi basınç pompası oluşan tıkanıklıkdan dolayı zorlanarak çok fazla yakıt tüketimine neden olur.

Bu durumda yapılması gereken petek temizliğini yaparak hem yüksek ısı tasarrufu sağlayabilir hemde daha düşük enerji ile yüksek fatura ödemek zorunda kalmayız. Peki petekleri en verimli bir yolda temizlemenin yolu nasıl olmalıdır? Eski dönemlerde petekleri temzlemek için tek bir yöntem uygulanırdı. Bütün petekler tek tek yerlerinden sökülerek içerlerine su tutularak petek temizliği yapılmış sayılırdı.  Fakat peteklerin içerisindeki maddeler temizlenmiş olsa dahi radyatör tesisatı üzerindeki borulardaki kum, ve tortular bu yöntemle temizlenemeden radyatörlere tekrar eskisi gibi tortuların birikmesi kaçınılmaz olurdu.

Teknolojik Sistemler İle Profesyonel Çözümler

Gün geçtikce değişip gelişen dünyada elbette petek temizlemenin de hem etkili hemde kalıcı çözümleri vardır. Makinalı sistemler sayesinde bütün tesisat üzerindeki maddeler ve cisimleri tek bir hamlede temizlemek hiçde zor değildir. Makinalı sistemin içerisine yüksek derecede su ve beraberinde kimyasal madde ilave edilir. Kimyasal olarak kullanılan ilaç T.S.E standartlarına uygun olarak seçilmelidir. Aksi halde petek ve radyatör tesisatımızda zedelenmeler ve bu zedelenmelere bağlı olarak su sızıntısı oluşabilmektedir. Makina tek bir yerden bağlanarak bütün petekler üzerinde gezerek su tekrar dönüş vanasından makina bağlantı yerine gelir. Makina üzerinde duran filitreler gelen pis tortu ve cisimleri filtrede tutar. Filtreden temizlenmiş su tekrar petekleri gezerek ikinci kez giden su temiz olarak gider. Kimyasal maddeler oluşan tortuları kum haline getirerek petek temizleme işlemini daha verimli hale getirir. Petek temizleme işlemlerini doğru ve profesyonel olarak her 2 yılda bir mutlaka yapılması gerekmektedir.