Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

By Petek temizleme istanbul In Petek Temizliği No comments

Petek Temizliği Nasıl Yapılır? sorusuna net bir cevap ile sizlere içerik hazırladık. Detaylıca inceleyerek bir petek temizliğinin konfor alanınızda sizlere nasıl kolaylık sağlayacağını ve. Maddi durumda nasıl etki göstereceğini görebilirsiniz. Petek Temizliğinin temel amacı su dolaşımı ile çalışan peteklerin zamanla tıkanması ve içersin deki suyun kirlenmesinden gereklidir. Söz konusu bu kirlenme peteklerin içersin de sıcak suyun zamanla akışını yavaşlatır ve ısı konusunda performans vermez.

Kalorifer ve Kombi çalışma sisteminde var olan boruların tıkanması vb durumlarda kireçlenmesi durumunda sıcak su akışının yavaşlamasına neden olur. Bu sebeple sıcak suyun enerji kaybı nedeniyle çok daha az ısı alınmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple kombi veya çeşitli ısıtıcılar ısı derecesini istenilen miktara yükseltmek için çok fazla enerji harcamaktadır. Böylece daha fazla doğal gaz tüketimi sağlar ve doğal olarak faturaya yansımaktadır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kombi ve Petek temizliği süreçleri özellikle kış aylarında faydalı olduğunu unutmamak gerekir. Kış aylarında artan kombi ve petek kullanımı olukça yüksektir. Petek temizliği bakımlarının yerine getirilmemesi durumunda ısınma sürecinin uzamasına ve istenilen ısı miktarının altında devam etmesine yol açmaktadır. Doğal olarak ısınma sistemlerini iyileştirmek ve peteklerin temizliğini yapmak. Bu durumu rutin bir şekilde devam ettirmek maddi ve arıza durumlarını önlemek adına oldukça faydalıdır.

Petek Temizliği Faydaları

 • Uzman ve Profesyonel kişiler tarafından yapılan tesisat ve petek temizliği sistemi kullanım süreci boyunca %30 gibi rakamlarda tasarruf ettirmektedir.
 • Kalorifer peteklerinin tıkanması ve ısı düşüşüne neden olan tortu ve kireçlenmeler makinelerimiz ile temizlenir ve kolay sirkülasyon yapılması sağlanır.
 • Kombi ve Peteklerin temizliği yapılmadığı sürece Kalorifer petekleri çok daha fazla enerji harcanmasına neden olur.
 • Bu temizlik hizmeti sayesinde gereksiz enerji akımının önüne geçebilir ve tasarruf edilebilir.
 • Periyodik yapıda bakımları yapılması dahilinde çok daha sağlıklı bir çalışır ve kullanım süreci uzar.

Petek Temizliği Süreci

 • Petek temizleme sürecinde, peteklerin sökülmesi gerekmektedir. İçinde biriken tortu ve kireç gibi tıkanmasına neden olanların temizlenmektedir. Temizleme işleminde bulunulan ortamın temiz ve kirletecek yöntemlerden uzak durmaktayız. Temizlik esnasında profesyonel ve makineler aracılığıyla tamamlanmaktadır.
 • İçersin de tıkanmasına neden olan materyallerin çözülmesi için özel kimyasal değerlere sahip ilaçlar kullanmaktayız. Eşliğinde yeni teknoloji cihazlar ile daha kısa sürede sonuçlanmasını sağlıyoruz. Bu sayede çalışma ortamında kirlenmesine ve kötü görüntüye mahal verilmemektedir.
 • Alanında uzmanlaşmış profesyonel personeller ile üstün ve yeni teknoloji cihaz veya ekipmanlar eşliğinde tüm petek temizleme işlemleriniz gerçekleşir. Hizmet noktamızda kısa sürede başarılı sonuçlar ile teslim etmekteyiz.
 • Petek temizliği bakımının yılda bir kez yapılması önerilir.
 • Doğal gaz kullanımı kış dönemlerinde yaygınlaşır ve kombiden beklenilen ısı değerleri temin edilmelidir. Ancak bakımı yapılmayan sistemlerde istenilen ısıya ulaşılmaz ve maddi yönde fazla harcamalar gerektirir.
 • Petek temizliği hizmetimizden yararlanmak, faturalarınızı düşürür ve konfor alanınızda iyi bir şekilde ısınmanıza kolaylık sağlar. Kullandığınız cihazların ise ömrü bakımından gereklidir.
 • Sizlerde konfor alanınızı rahat bir şekilde ısıtmak ve maddi konuda tasarruf sağlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve hizmet alabilirsiniz.

 

Kombi ve Petek temizliğinde en hızlı sonuç ve tasarrufunuzu arttırmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.