Petek Temizliği Gerekli Mi?

By Petek temizleme istanbul In Petek Temizliği No comments

Ortamın ısı artışının olması için kombi ve tesisat üzerindeki suyun hızlı olması oldukça mühimdir. Petek temizliği gereklim mi ? Sorusunun cevabını açıklamak gerekirse ısı tasarrufu ve yüksek ısı artışı için gerekli olduğunu söyleyebiliriz.

Petek Temizleme Neden Gerekir?

Kalorifer peteklerinin özellikle alt kısımlarında bulunan tortu bileşenleri kombiden gelen sıcak suyun dolaşımını düşürmektedir. Bu nedenle özellikle ısı artışının düşük olduğu ve yüksek maliyetli doğalgaz artışının olduğu yerlerde petek temizliği gereklidir. En önemli husus rutin bakım işlemlerinin belli aralıklar ile yerine getirmektir. Bu sayede ısı kalitesini koruyarak  ortamın daha fazla ısınmasına yarar sağlar.

Kaliteli bir petek bakımı için mutlaka petek temizleme makinası ve özel kimyasallı ilaçların kullanılması gerekir. Bu durumdan sonra ısı artışının daha fazla olmasını isteyenler kombi bakımını da ihmal etmemelidirler. Petek temizleme gerekliliği kadar kombi bakımı da en önemli konudur. Her iki yılda bir mutlaka kapalı ortamların ısı verimliği için yapılması gereken rutin bakım işlemleri sayesinde bir çok etkiyi de beraberinde göreceğiz.

Petek Ve Isı Gerekliliği İçin Bilinmeyen Maddeler Nelerdir?

Kombinin balkonlarda olması soğuk hava etkisi ile sürekli çalışmayı da beraberinde getirir. Bu nedenle sürekli çalışan kombiler yüksek maliyeti de beraberinde getirir. Kombilerin kapalı ortamlara kurulması gerekir. Kombiler sürekli çalışan bir dengede olursa pompa arızası gibi maliyetli bir arıza masrafı meydana gelir.

Kapalı mekanlarda petek temizliği gerekliliği maliyeti azaltmanın yanı sıra peteklerin çürümesini ve paslanmasını da engellemektedir. Tortu bileşenlerinden arındırılan sistem içerisinde biriken maddeler radyatör ve peteklerin uzun yıllar kullanılmasına yardımcı olmaktadır. İstenilen ısıyı alabilmek için kombi filtre temizliği de çoç çok önem arz etmektedir. Peteklerden gelen suyun kombi içerisinde bulunan pompaya gitmesini engelleyerek olası arızaları engelleyen filtre temizliği sayesinde hem kombi hem de peteklerin korunması amaçlanır. Filtre temizliği ile peteklerdeki su akışkanlığı hızlanarak su dolaşım hızı en az iki kat arttırılmaktadır.

Kup LevitrÄ™ bez recepty