Neden İlaçlı Petek Temizleme Yaptırmalısınız?

By Petek temizleme istanbul In Petek Temizliği No comments

Petek tesisat temizliğinin önemini sanırım artık bimeyen yoktur. İlaçlı Petek Temizleme sayesinde petek iç kısımları oldukça etkili bir şekilde temizlenmekte ve pisliklerden arındırılmaktadır. Özel ilaç sayesinde petek içindeki tabaka haline ulaşmış olan pislikler kolayca dip kısımlardan sökülüp atılır. Bu sayede sıcak su dolaşımı eteğin içinde maksimumum seviyeye çıkar eşit sıcaklık tüm peteklerden alınır. İstanbul İlaçlı Petek temizleme için firmamız sizlere en uygun fiyatlarla bu hizmeti vermektedir.

Kombi en yüksek derece açık olduğu halde bir türlü yeterli ısınmayı sağlayamıyorsanız kesinlikle İlaçlı Petek Temizleme servis hizmeti almalısınız. Yine peteklerin altı ısınmıyorsa İlaçlı Petek Temizliği mutlaka yaptırmalısınız. Doğalgaz faturalarınız yüksek geliyor ama üşüyorum diyorsanız mutlaka sizlerde petek temizleme yaptırmalısınız. Yani kısacası doğru ve verimli ısınma için İlaçlı Petek Temizleme gerekli olan bir işlemdir. Bir çok doğalgaz kulanıcısı petekleri için bu hizmeti vakti geldiğinde almaktadır.

ilaçlı petek temizliği

 

İlaçlı Petek Temizleme Ne Zaman Yapılmalıdır?

petek temizleme ilacıBu işlemin yapılması için zorunlu bir  zaman dilimi bulunmamaktadır. Ancak periyodik olarak petek temizleme servislerinden bu hizmeti alanız faydanıza olacaktır. Yılda en az 1 defa İlaçlı Petek Temizleme yaptırmalısınız. Kış aylarında her ne kadar bir çok insan talep ediyor olsa da yaz aylarının sonuna doğru hazırlığını yapmanız ve servis çağırmanız en doğru zaman dilimidir. İstanbul da çok sayıda petek tesisat firması bulunmaktadır. Ancak her tesisat firması ilaçlı yani kimyasallı petek temizliği yapamamaktadır. Sade işlemler ile net bir temizlik kolay kolay ortaya çıkmaz.

İlaçlı Petek temizleme Fiyatları Ne kadardır?

2019 yılında bir çok sektörde fiyatlarda farklılık varken bizde fiyat farkı olmadan 2018 yılı fiyatları ile sizlere bu hizmeti vermekteyiz. 99 Tl gibi fiyatlardan başlayan bedeller ile hem kalite hemde uzun ömürlü bir hizmet almanız mümkündür. Petektemizleme.net içerisinde 2019 petek temizleme fiyatları bulunmaktadır. Sayfamızı inceledikten sonra dilerseniz uzmanlarımıza ulaşabilir ve daha geniş bilgi alabilirsiniz. Bütçenize çok yük oluşturmadan profesyonel İlaçlı Petek Temizleme hizmeti herkes gibi sizlerde yaptırabilirsiniz. İstanbul Anadolu yakası ve avrupa yakası için her gün servisimiz bulunmaktadır.

 

Kış aylarında ısınma sorununun çözülebilmesi ve yüksek doğalgaz faturaları ödemek durumunda kalınmaması için peteklerde bakım işleminin yapılması şarttır. Sıcak suyun petekteki borulardaki akışı nedeniyle, zaman içerisinde iç tesisatta biriken kireç gibi maddelerin neden olduğu ısınma problemini ortadan kaldırmak için yapılan bakım işleminde kullanılan ilacın etkisi, bu noktada oldukça önemlidir. Zira petek temizleme ilacı, kireci ya da kiri çözebilecek etkinlikte olmadığı zaman, bakım işlemi başarı sağlamayacak ve ısınma problemi tekerrür edecektir. Bu nedenle, petek bakımı için kullanılan ilaç hususunda dikkatli davranılması şarttır.

Petek Bakımı için Hangi İlaç Kullanılır?

Peteklerde düzenli olarak yaptırılması şart olan bakım için kimyasal bir ilaç kullanılmaktadır. Özel bir karışım olan bu ilacın, bireysel olarak kullanılması mümkün değildir. Bunun temel sebebi ise, temizleme işleminin yapılabilmesi için kimyasal içeriğin özel bir makine ile peteğin içine aktarılması ve bir süre bekletildikten sonra, yine özel bir cihaz ile tüm sıvının geri çekilmesidir. Basit yöntemler ile yapılması mümkün olmayan bu uygulama için, kireç sökücü maddelerin kullanılması yeterli olmayacağı gibi, amatör teknikler, peteğin iç tesisatına zarar verebilir.

Kullanılan maddelerin kalorifer peteklerinin borularında birikmesi, çok daha ciddi sorunlara yol açabileceği gibi, bu durumda peteğin çalışır hale gelmesi için ek hizmetler alınması şart olacaktır. Bu nedenle kalorifer peteklerinde yapılacak bakım uygulamasının, uzmanlar tarafından hazırlanan kimyasal içerik ile ve özel cihazlar kullanan profesyonel personeller tarafından gerçekleştirilmesi elzemdir.

Kalorifer peteklerinden en iyi şekilde verim almak ve doğalgaz faturalarının maliyetini düşürmek için yapılan petek temizliği işlemi, uzman olmayan kişiler tarafından yapılamaz. Gerek kullanılacak ekipmanlar, gerekse profesyonel personeller bu uygulama için şart olduğu gibi; uzmanlar tarafından hizmet alınmadığı sürece, ısınma sorunu çözülemeyecektir. Aynı zamanda, amatör teknikler ile kalorifer peteklerinin sökülmesi ve temizlik için kullanılan maddenin petekten akıtılması şeklinde yapılacak uygulamalar, ciddi sorun ve masraflara yol açacağından, denenmesi dahi önerilmemektedir.