Petek Temizliği Fiyatı

By Petek temizleme istanbul In Petek Temizliği No comments

Isınma sistemleri evlerde veya iş yerlerinde oldukça önemli bir durumdur. Kombi Petek Temizliği Fiyatından çok petek usraların uzanlığı ve nasıl bir ekipmanla çalıştıkları çok daha önemli bir husustur. Yaşam alanlarının kaliteli bir şekilde ısınması oldukça önemli bir durumdur. Doğalgaz ile çalışan bu sistem anlık olarak  peteklere verilen sıcak su sayesinde anlık olarak ısınma sağlanmaktadır.Bütün alanı eşit olarak ısıtan bu sistemler oldukça avantaj sağlamaktadır.

Peki sizler için bu kadar önemli olan bir sistemin bakımını yaparken nelere dikkat etmeniz lazım? Kombi petek temizliği ne kış ayları başlamadan yaptırmak gerekir. Kullanım öncesine başlamadan kombi ve peteklerin bakımının yapılması ısı verimi arttırmaktadır.

Soğuk kış aylarında kombinizin derecesini en üst derecede tutmanıza rağmen  halen ısınamıyorsanız. Ve ısınamadığınız halde  yüksek faturalar ödüyorsanız. Kombinizin ve peteklerinizin bakımı gelmiş demektir.

Etkili Ve Doğru Petek Temizleme

Petek Temizleme yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

  1. Bunlardan bazıları şöyledir;
  2. Temizleme makinesi

    , herhangi bir petekten veya kombinin altından tesisata bağlanır. Banyoda havlupan var ise, burası bu iş için en doğru yerdir.

  3. Kombi kapatılır, tahliyeden su boşaltılır.Bundan sonra temizleme makinesinin haznesine sadece su koyularak petek vanalarının tamamı açık konuma getirilir.
  4.  Makina 5 dakika boyunca çalışır sistemdeki kaba kir alınır, su boşaltılır.
  5. Bir sonraki aşamada, makineye petek temizliği için özel geliştirilen kimyasal konulur, makine tekrar çalıştırılır ve kimyasal tüm peteklere yayılır.
  6. İlacın tesisata yayılmasının ardından tüm peteklerin vanaları kapatılır ve sadece bir tek peteğin vanası açılır. Böylece gücün tamamı bir peteğe verilir ve güçlü bir dolaşım oluşturulur. Ardından temizlenen peteğin vanası kapatılır ve diğeri açılır. Bu işlem, her peteğe sırayla uygulanır.
  7. Peteklerden temiz suyun geldiği görüldüğünde, petek temizleme makinesi sistemden sökülür. Kombi filitreleri temizlenir ve başka bir koruyucu sistem devreye girer. Kontroller yapılır, peteklerin havaları alınır ve vanaların ayarları yapılarak temiz petekler kullanıma hazır hale gelir.

Kombi bakım fiyatları sabit olup her marka kombiler için bakımı yılda bir kez yapılması uzmanlar tarafından önerilen bir işlem olup firmamız tarafından en uygun fiyata yapılmaktadır. Kombi petek temizliği ikisi bir arada yapıldığında Kombi petek temizleme fiyatı daha da düşmektedir.