Kombi Petekleri Isıtmıyorsa Nedeni Nedir?

By Petek temizleme istanbul In Petek Temizliği No comments

Ekonomik, yüksek verimli ve konforlu olduğu için yaşam alanlarından farklı sektörlerden ticari işletmelere kadar herkesin tercihi olan kombiler ne kadar yüksek performansla çalışırsa çalışsın, sistemin parçası olan peteklerin bakımı yapılmadığı müddetçe ısınma problemleri yaşanması kaçınılmazdır. Uzun yıllar boyunca bakım görmeden kullanılan peteklerin ısıtmaması, petek içlerinde biriken kireç ve diğer maddelerin su devridaimini bozmasından kaynaklanır. Servis ekiplerimiz bu sorunu profesyonel bir anlayışla, size hiçbir zahmet vermeden ve petekleri tesisattan sökmeden giderir. Özel tasarım petek temizleme makinalarıyla gerçekleştirdiğimiz temizlik işlemiyle kısa sürede ve etraf çamurlu sularla kirletilmeden, peteklerin ısıtmamasından kaynaklı tüm sorunlardan kurtulursunuz.

Isıtma İçin Kombi Bakımı Şart mıdır?

Şebeke suyundaki kirecin çökmesiyle petek diplerinde oluşan birikintiler, zamanla sıcak su devridaiminin sekteye uğramasına ve sıcaklığın olması gerektiği gibi tüm petek yüzeylerine iletilememesine neden olur. Çamaşır ve bulaşık makinalarında bu sorunun yaşanmaması için özel kimyasal ürünler kullanırken aynı suyu kullanan kombinin metal parçalarında kireçlenme olmayacağını düşünmemek gerekir. Nitekim sudaki kireç

, yüksek sıcaklıklara ulaşılmasıyla metal yüzeylere yapışarak birikir. Bu birikme yerçekimi sayesinde petek diplerinde kireç tortuları oluşturur ve bu tortular zamanla balçık kıvamlı bir tabaka haline dönüşür. Kombinizin ısıttığı su, tesisat üzerinden geldikten sonra peteklerin dibindeki bu tabakaya nüfuz edemediği için alt bölümü ısıtamaz. Bu problemin çözümünün tek yolu peteklerin içlerinin, “tesisatla birlikte” temizlenmesi olduğundan petek temizliği işlemi ihmal edilmeden periyodik olarak yapılmalıdır.

Petek Temizleme İşlemi Isıtmaya Fayda Sağlarmı?

Kombi sisteminin ısı dağıtım elemanı olan peteklerin içindeki kireç ve diğer madde birikintilerini temizlemenin en basit yolu; petekleri sökmekle uğraşmadan, tesisata bağlanan yıkama makinalarıyla temizliği içerden yapmaktır. Bu işlem için tasarlanan petek temizleme makinalarımız su basıncını ayarlayarak, boru ve peteklere hasar vermeden özel kimyasallar uygular ve sonrasında çift yönlü yıkama işlemi gerçekleştirir. Tesisatçılarımız Nano Clean isimli ithal bir ürün kullanarak, kireç içindeki tabakanın kimyasal yolla çözülmesini sağlar ve bu sayede yıkama makinalarımız petek içlerindeki tüm yüzeyleri kolayca temizleyebilir. Kısa sürede tamamlanan bu işlem için peteklerin sökülmesine ve daha da önemlisi kabarık bir fatura ödemenize gerek yoktur.