Demirdöküm Petek Temizleme

By Petek temizleme istanbul In Petek Temizliği No comments

Demirdöküm petek temizleme için ilk yapılması gereken işlem peteklerin yarıdan aşağı kısmı kontrol etmektir. Eğer peteklerin alt kısmı soğuk yada ılık ise mutlaka tıkanıklık sorunu var anlamına gelir. Bu durumda kombi yüksek enerji harcar doğalgaz faturası yükselir. Demirdöküm petek cinsi hem uzun ömürlü hem de geç soğuyan petek cinsidir. 1999 Yılında imal edilmiş döküm petekler 2010 yılından sonra üretimden kaldırılmıştır. Döküm petek temizleme işlemlerini makine ve özel kimyasallar ile yaptırmak mümkündür.

 

demirdöküm petek temizleme

Demirdöküm Marka Petek Temizleme Servisi

Demirdöküm marka petek ce radyatör temizliği hizmetleri için özel makina ve robot yöntemi uygulamaktayız. İstanbul ve bütün semtlere hizmet verilmektedir.

Kalorifer sistemlerinin periyodik bakımı dendiğinde maalesef çoğu insan sadece ısıtma sisteminin bakımdan geçmesini anlamakta, sistemin ürettiği ısının mekana transfer edilmesini sağlayan sistem elemanları olan petekleri akıllarına bile getirmemekte. Kalorifer petek temizliği de aslında kalorifer sisteminin kendisi gibi düzenli olarak yapılması gereken, en önemli bakım işlemlerinden biridir.

Döküm Kalorifer Petek Temizliği Neden Gerekli?

Kalorifer petek temizliği işleminin düzenli aralıklarla tekrarlanması gereken bir bakım işlemi olmasının sebebi, bu tip ısıtma sistemlerinin şebeke suyu kullanması ve ayrıca ısı transfer elemanı olan peteklerin de metal aksamlı olmasıdır. Yakıtı ısı enerjisine dönüştüren kalorifer kendi başına tüm mekanı ısıtmamakta, ısınan suyu petekler aracılığıyla tesisat genelinde dolaştırarak ısının mekana transfer edilmesini yani mekanın ısınmasını sağlamaktadır. Ancak kalorifer peteklerinin su girişlerinde zamanla şebeke suyundaki kireç birikme yaparak tortulaşmaya, diğer yabancı maddelerse çamurlaşma ve ilerleyen aşamadaysa balçıklaşmaya sebep olmaktadır. Bu durum neticesinde kaloriferinizin ne kadar verimli çalışıyor olursa olsun, petekleriniz doğru düzgün ısınmadığı için ısı kaybı yaşanmaktadır. Bu ısı kaybı daha fazla yakıt sarfiyatına rağmen daha az ve konforlu ısınmak için kaloriferin derecesini yükselterek daha pahalıya ısınmanız demektir.

Döküm Kalorifer Petek Temizliği Sonrası

Firmamızın sunduğu sökmeden kalorifer petek temizliği hizmetleri, ev ve işyerinizdeki tüm peteklerin içinde biriken ve ısınma sorununa yol açan pislikle kireç kalıntısının tahliye edilmesini sağlar. Böylece kaloriferin sisteme verdiği suyun sıcaklığı daha kolay bir şekilde mekana aktarılır, azami şekilde ısınan petekler sayesinde kış boyunca daha ekonomik ısınırsınız. Demirdöküm kalorifer petek temizleme işleminde özel bir kimyasal karışım petek içlerine verilmekte, peteklerin sökülmesi gerekmeden uygulanan bu kimyasal ile peteklerde ısınma problemine sebep olan tüm pislik hızla çözülmektedir. Bu işlem ardından kalorifer petek temizleme işlemine özel yıkama makinalarıyla devam edilerek

, çözülen tüm pislik ve kireç petek içinden temizlenir.
Uygun fiyatlı kalorifer petek temizliği hizmetlerimizden haftanın tüm günleri, İstanbul’un neresinde olursanız olsun sadece bir telefonla hemen yararlanabilirsiniz.  Peteklerdeki tüm tıkanıklıkları makine ile açıyor ve temizliyoruz.