Döküm Petek Temizliği

By Petek temizleme istanbul In Petek Temizliği No comments

Döküm petek cinsi uzun ömürlü ısıyı fazla tutan ağır dilimli eski tip petek cinsidir. Döküm petek temizliğini Kışın kalorifer sistemiyle ısınmak herkes için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu nedenle her geçen gün kaloriferle ısınmayı tercih edenlerin sayısı artmaktadır. Ancak kalorifer sistemiyle sağlıklı bir şekilde ısınmak istiyorsanız, kalorifer sisteminize bir bütün olarak iyi bakmalı döküm petek temizliğini yaptırmalısınız.

Her sene kış gelmeden kombi bakımını yaptırmalı, petek temizliğini de bir ihtiyaç olarak görmeli  bunu da ihmal etmemelisiniz. Bu şekilde daha az yakıt parası ödeyerek, daha sağlıklı bir şekilde ısınabilirsiniz. Uzmanlar en geç 2 yılda bir döküm petek temizliği yapılmasının gerektiğini belirtirler. Her yıl kombi bakımı yaptırmak, kışın ısınmanıza yetmez. Bunun yanında petek temizliği de yaptırılmalıdır. Tesisatçınız petek temizleme makinesi ve petek temizleme kimyasalı kullanarak petekleri zahmetsiz şekilde temizler. Üstelik bu yöntemde kalorifer tesisatının borularındaki kireç kalıntıları da temizlenir. Isınmada sorun yaşamadan kışı geçirebilirsiniz.

Eski Kalorifer Petekleri Nasıl Temizlenir ?

Döküm petek temizliği dendiğinde sakın peteklerin yerinden söküleceğini düşünmeyin. Petek temizleme makinesi ve petek temizleme kimyasalı kullanılarak, peteklerin sökülmesine gerek kalmadan kısa bir sürede hem petekler, hem de kalorifer tesisatındaki borular, dirsekler temizlenmiş olur. Evde petek temizleme yapmak cihaz olmadan olanaksızdır. Kalorifer tesisat temizleme, petek yıkama makinesi ve petek temizleme kimyasalı ile petekleri sökmeden yapılmalıdır. Döküm petek temizliği de bu anlamda zaman ayrılarak kimyasal ilaçla yapılmalıdır. Petekler ve kalorifer tesisatı temizlendikten sonra döküm petek havası nasıl alınır sorusuna cevap aranır.

İstanbul tüm semtlerde ve ilçelerde yıl genelinde aktif şekilde sizlere Petek Temizleme hizmeti vermekteyiz. Hem uygun fiyatları hemde kaliteli hizmeti ile sizlerde firmamız hizmetlerinden faydalanın.