Petek Arası Nasıl Temizlenir?

By Petek temizleme istanbul In Petek Temizliği No comments

Petek iç tesisat temizliği kadar petek aralarının temizliği de oldukça önemli bir konudur.  Eğer şimdiye kadar hiç bu işlemi yapmadıysanız Petek Arası Nasıl Temizlenir? yazımızı dikkatlice gözden geçiriniz. Ev hanımlarının temizlik konusunda en büyük sıkıntılardan biri olan petek arası temizliği hakkında belirli ipuçları ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Petek temizleme uzmanı firmamızdan ayrıca dilediğiniz zaman özel robot cihazlarla en yüksek verimlilikteki hizmeti tüm İstanbul genelinde alabilirsiniz.

Evde petek arkası temizleme yöntemi

evde-petek-temizleme

Petek Arası Nasıl Temizlenir?

Sağlık açısından önemli konulardan biri olan temizlik petek arkası açısından da oldukça önemlidir. Özellikle çocuklu, astım hastası ve yaşlı bireylerin yaşadığı evlerde bu konuya daha titiz yaklaşmak gereklidir. Peteğin ısınması ile tozların yukarı çıkması sonucu alerjik durumlar meydana gelir.

  • Öncelikle peteğin arka kısımını elektrikli süpürge ile tüm toz ve kirden arındırın.
  • Uzun bir sopanın uç kısmına bir bez bağlayıp bunu koli bandı ile iyice sararak düşmesini engelleyin
  • Peteğin alt kısmına bir havlu yada peteğin tam uzunluğunda tozların dökülmesini sağlamak için bir şeyler serin
  • Sopanın bez bağlanan kısmını peteğin üstünden altına doğru hareket ettirerek araların tozunu temizleyin
  • Bir kova ılık su içine bir miktar temizleyici deterjan ekleyerek peteğin dış yüzeylerini silin durulama yaptıktan sonra kurutun
  • Dış taraflarını sildikten sonra kurutmayı ihmal etmemek gerekir nemli kalan kısımlarda paslanma olmaması için

Profesyonel petek dış ve arasının temizliği

petek-arasi

petek dış ve arasının temizliği

Peteğin içinde biriken kir, pas ve tortuları özel bir kimyasal ile temizliğini yaptırdınız, kombi bakım ve temizliği yapıldı dış ve ara temizliğinin de yapılması sağlık ve solunum yolları açısından oldukça önemlidir. Bunun için profesyonel bir Petek temizleme ekibinden yardım almak daha hijyenik bir ortam sağlaması açısından önemlidir.

Bu işlem yüksek buharlı temizleme makinesi ile yapılır. Uzman ekip yüksek basınçlı buharı peteğin üst tarafından vererek sizin ulaşamadığınız alanlara nüfus etmesini sağlayarak detaylı bir temizlik yapar. Bunun için özel bir makine kullanır. Böylelikle ısınırken temiz bir havada solumuş olursunuz.

Petek temizleme için yaz kış sizlere aralıksız hizmet veren firmamızda en uygun Petek Temizleme Fiyatları ile dilediğiniz zaman hizmet alabilirsiniz.

antibiotika-online.com