Peteklerin Altı Neden Az Isınıyor?

By Petek temizleme istanbul In Petek Temizliği No comments

Konutlar en önemli yaşam alanımızdır.  Peteklerin altı neden az ısınıyor? sorusu konut sahipleri tarafından bizlere ulaşan sık sorulardan biridir. Soğuk aylarda ısınma sorunu yaşamak bir çok sorunu beraberinde getirir. Sağlık ve konfor açısından doğru ısınma elde etmek gerekir. Bu nedenle her kullanıcı daire sahibi kış gelmeden peteklerini kontrol etmeli ve yeterli ısı alıp  almadığından emin olmalıdır. Peteklerin alt kısımlarına el ile temas edip altı ile üstünün ayın sıcaklıkta olduğunu hissedebilir. Kimi evlerde peteklerde alt kısımlarda hiç ısınma yokken kimi evlerde alt kısımlardaki sıcaklık üst kısımlara göre daha azdır.

 

Petek Altındaki Soğukluk Kaynağı nedir?

petek altı

petek altı

Öncelikle her daire sahibinin bilmesi gereken konu peteklerin alt kısımlarının üst kısımlarla aynı derece sıcaklık vermeyeceğidir. Bu normal ve olağan bir durumdur. Petek içine kombiden gelen sıcak su ulaştığından üst kısma çıkar ve dengeli bir ısıtma elde edilir. Ancak alt kısım üst kısma göre çok soğuksa bu bir arıza ve sorun nedenidir. Peteklerin çalışma sistemleri alt kısımların üst kısımlara oranla daha soğuk olması yönündedir. Ancak bir çok dairede petek içindeki pislikler nedeni ile tıkanma oluşur ve alt kısımlarda neredeyse buz gibi kalır. İşte burada yapmanız gereken profesyonel bir petek tesisat firmasından hizmet almanızdır. İstanbul petek temizliği için her bölgede servisi olan firmamız petektemizleme.net ‘e ulaşarak sizlerde kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Petek Altı Buz Gibi Soğuksa Sorun Nedir Neler Yapılabilir?

Bi çoğumuz peteklerin havasını aldığımızda siyah pis bir suyun dışarı çıktığını görürüz. Bu yapılan işlem bir çok kişi tarafından yanlış bilinmekte olup petek temizliği yapıldığı zannedilmektedir. Ancak yapmış olduğunuz bu işlem sadece peteklerin havasının alınması işlemidir. Peteklerin altı ısınmıyor sorunu için bu işlemin bir faydası olmaz. Şayet kombinizin derecesi oldukça yüksek olduğu halde peteklerin altı az ısınıyorsa tesisat tıkanması sorunu alıyorsunuzdur. Bunun dışında ana eşanjör kireçlenmesi yaşanmış olabilir. Pompa devir düşme sorunu ve kalorifer filtre sorunları yaşanıyor olabilir. Peteklerin Altı Neden Az Isınıyor? sorusuna verilecek cevaplar bunlardır. Sorunun tam ve net olarak çözümü için puman bir petek temizleme firmasından hizmet almanız en doğrusu olacaktır.