Petek Temizleme Konusunda Merak Edilen Her Şey

By Petek temizleme istanbul In Petek Temizliği No comments

Tartışmalı bir konu olan petek temizleme ısı kalitesinin artması ve radyatör ve kalorifer petekleri ve diğer tesisat parçalarının korunması ve temiz kalması için önemlidir. Bu konudaki tartışmalar daha çok kullanılan kimyasal maddelerle ilgilidir. Bu kimyasalların niteliği çok önemli bir konudur. İçeriğinin herhangi bir tesisat parçasına zarar vermemesi ve aynı zamanda da tam anlamıyla kireçlenme ve kirlenmeyi önlemesi için yeterli olması gereklidir. Petek temizleme yaptıracaksanız öncelikler firmaya bu konuda soru sormalısınız. Kullandığı malzeme ve cihazlar konusunda yetkin bir bilgiye sahip ve uzman bir firmayla anlaşmalısınız. Bu araştırmayı düzgün yapmazsanız yarardan çok zararla karşılaşırsınız.

Neden Petek Temizleme Yaptırmalıyız?

Bu konudaki en önemli sebep yüksek gelen doğal gaz faturalarına rağmen yeterince ısınamama sorunudur. Eğer peteklerinizdeki ısı homojen bir şekilde dağılmamışsa petekleri içerisinde kir ve pastan kaynaklanan bir tıkanıklık oluşmuş olabilir. Böyle bir durum ısının belirli bir bölgede toplanmasına yol açar. Aynı zamanda bu toplanma peteğin tam olarak ısınamamasına ve verimli bir sonuç alınmamasına yol açar. Siz de yüksek bir fatura ödeyip üstüne de ısınamamış olursunuz. Radyatör ve kaloriferler gibi peteklerle çalışan ve ısıyı dağıtmak için eşanjörle çalışan sistemlerde uzun süreli kullanımda tıkanıklık yaşanması çok sık karşılaşılan bir durumdur. Bu durumda büyük ihtimalle kir ve pastan oluşan bir tıkanma ile ilgilidir. Petek temizleme bu sorunu çözmek ve bir daha karşılaşmamak için iki senede bir yapılması gereken bir yöntemdir.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Evde kendi imkanlarınızla petekleri temizleyemezsiniz. Sadece yüzeysel bir temizlik yapabilirsiniz. Böyle bir temizlik de uzun sürede karşılaşacağınız sorunları çözmez. Bu işi alanında uzman bir firmaya yaptırmalısınız. Firma kullandığı her malzeme

antibiotici-acquista.com

, cihaz ve yöntem konusunda size bilgi verebilmelidir. Petek temizleme işleminde önce tesisatın içine kimyasal madde atılır. Bu madde yapışmış olan kir ve kireç artıklarını yerinden sökebilir ve aynı zamanda tesisata zarar vermez. Daha sonra ise petek yıkama cihazları ile tesisatın içi tamamen yıkanır. Son aşamada ise tazyikli su makineleri kullanılır. Bu makinelerin gücü ve kalitesi temizleme işleminde önemli olan bir konudur. Bu konuda yetkin ve uzman bir ekipten yardım almak için bizi arayabilirsiniz. Firmamız sizi hem kullanılan maddeler ve verilen hizmetler konusunda bilgi verecektir. Petek temizleme servis konusundaki uzman ekibimiz de temizlik işlemini en yüksek kalitede gerçekleştirecektir.