Isınma Konusundaki Her Bir Parçanın Temizliği İçin Petek Temizleme

By Petek temizleme istanbul In Petek Temizliği No comments

Evinizin ısınma tesisatı konusunda yeterince özenli olabilirsiniz. Kalorifer peteklerinizin arasını sıklıkla temizliyor olabilirsiniz. Tesisatın havasını alma işleminde de başarılı olabilirsiniz. Ancak petek temizleme profesyonel anlamda evde yapılabilecek bir işlem değildir. Bu konuda bir uzman yardımı almanız şarttır. Eğer iki yılda bir düzenli olarak profesyonel bir ekip tarafından temizlik yaptırırsanız peteklerinizin evinizi ısıtma konusundaki verimliliği artar ve siz de doğal gaz faturasından tasarruf edebilirsiniz. Kışın soğuk günlerinde kombiniz sizi en verimli şekilde ısıtabilir. Bu temizlik belli başlı parçaların değil tesisatın bütün iç kısmının tam anlamıyla temizlenmesi demektir. Sizin ulaşamayacağınız her yerin temizlenmesi anlamına gelir ve tesisatınızın ömrünü de uzatır.

Neden Petek Temizleme İşlemi Yaptırmalısınız?

Doğalgaz tesisatı boruların ve bütün parçaların içerisinden sıcak suyun eşit bir şekilde yayılmasına dayanır. Ancak yaz ve kış aylarında sürekli tesisat içerisinden su geçmez. Ayrıca havanın sıcaklığına göre suyun sıcaklığı da değişiklik gösterir. Bu değişiklikler borularınızın ve tesisatın diğer parçalarının içerisinde kir, yağ, toz ve kireç birikmesine yol açar. Tesisatın görünen yerlerini temizlemek bu konuda yeterli değildir. Sık sık ısınma sorunu yaşıyorsanız ve peteklerinizin her yeri tam olarak ısınmıyorsa tesisatınızın içerisinde kirlenmeden kaynaklı bir tıkanıklık yaşıyor olabilirsiniz. Bu kirlenme sorunuyla karşılaşmadan da petek temizleme işlemi yaptırmalısınız. Peteklerde karşılaşılan sorunlardan bir çoğu bu sorundan kaynaklanır. Düzenli olarak iki yılda bir temizlik yaptırmanız her açıdan tasarruf yapmanızı sağlar ve bu konudaki en kesin çözümdür.

Profesyonel Olarak Petek Temizleme

Petek temizleme işlemi sırasında tesisatın içerisinde önce bir kimyasal madde daha sonra da tazyikli su gönderilir. Bu işlemler petek içerisinde biriken her ne varsa çözüp petek içerisinin tertemiz olması için yapılır. Kullanılan madde ve cihazlar ve işlemin nasıl yapıldığı konusunda profesyonel bir yardım almalısınız. Firmamız size bu konuda bilgi vermeye ve yardımcı olmaya hazırdır. Bizi aradığınızda yapılacak olan işlemin bütün ayrıntıları ve kullanılacak olan bütün malzeme ve teçhizat konusunda bilgi alabilirsiniz. Bir telefon etmeniz yeterlidir. Bu konuda uzman olan ekibimiz size üstün bir petek temizliği servis hizmet sağlamaya hazırdır.