Kış boyunca ısıtma sisteminizi maksimum verimle kullanmanızı sağlayan petek temizliği her sene düzenli olarak yaptırmanız gereken, sistemin ömrü ve arızaların önlenmesi açısından zaruri olan bir bakım işlemidir. Sultangazi petek temizleme servisimiz arızaların ve kullanım maliyeti artışlarının önlenmesi için kış öncesinde peteklerinizi temizletmenizi önerir.

Sultangazi Petek Temizleme Ne Tür Hizmetler Sağlamaktadır?

Kış boyunca sürekli kullanılan ısıtma sistemleri şebeke suyuyla ısıyı peteklere ve petekler üzerinden de iç mekâna iletir. Şebeke sularıysa kireçli olduğu için zamanla peteklerde kireç birikir ve bu kirecin temizlenmemesi halinde peteklerde ısınma sorunu olur. Peteklerin mekânı sorunsuz ısınması için tüm yüzeylerinin eşit oranda ısınması gerekirken diplerde biriken kireç ve diğer maddeler, alt kısmın ısınmamasına yol açar.

 

Sultangazi Petek Temizliği

Peteklerin alt kısmının ısınmasına engel olan kireç birikintileri, peteklerin tüm yüzeylerine ince bir tortu olarak yapışan kireç kalıntılarının yerçekimi sayesinde dipte birikmesiyle daha da büyük problemlere sebep olur. Önceleri çok ince bir tortu katmanı olan bu tabaka zamanla daha fazla birikme olmasından ötürü yoğunlaşır. Belli bir aşamadan sonra suyun geçişini engelleyecek kadar yoğunlaşan pislik tabakası yüzünden tesisattan gelen sıcak su sadece peteklerin üst bölümünü dolaşır. Sıcak suyun alt kısma ulaşamadan peteği terk etmesi ise peteklerin tamamının ısınmaması yani mekânı da olması gerektiği şekilde ısıtamaması anlamına gelir. Önceleri dokunulduğunda dahi fark edilmeyecek kadar düşük bir ısı kaybı söz konuyken ilerleyen süreçte peteklerin altında geniş yüzey alanları tamamen soğuk kalır.

Peteklerin alt bölümünde biriken kireç ve diğer madde kalıntıları sıcak suyla birlikte taşınabildiğinden, bu pislik tabakası tesisat borularında ve sistemin suyla temas kuran diğer elemanlarında tıkanmalara da yol açabilmektedir. Sultangazi petek temizleme servisimiz bu sebeple sorunun ilerleyerek, tıkanıklıklara yol açmasına izin vermeden petek temizliği için iletişime geçmenizi tavsiye eder. Şebeke sularının kireçli olduğu ülkemizde ısıtma sistemlerinden yıl boyunca maksimum verimi almak isteyenlerin peteklerini yıllık aralıklarla temizletmesi yararlı olacaktır. Alt kısmı ısınmayan petekler mekânı istenen şekilde ısıtamadığı için sistem daha yüksek sıcaklık aralıklarında çalıştırılır ki, bu da artan enerji tüketiminin faturaları da arttırması manasına gelmektedir.

Petek temizliğinizi uygun fiyatlarla yapan firmamız, kış boyunca ekonomik ve rahat bir şekilde ısınmanızı sağlıyor.

Sultangazi petek temizliği hizmetlerimizde kullandığımız özel kimyasal karışımlar tüm kireç artıklarını ve balçıklaşmaya yol açan bütün pislikleri çözerken çift yönlü yıkama cihazları sayesinde tüm bu birikintileri “hiçbir yeri kirletmeden” ve tesisatın bu pislikten etkilenmesine izin vermeden kısa sürede temizliyoruz.

Sultangazi Kombi Petek Bakımı

Firmamızın uzman ekiplerle verdiği Sultangazi petek temizliği hizmetlerimiz, tesisattan peteklerin tek tek sökülmesini gerektirmez. Kısa sürede, yerlere pis su akmasına izin vermeden ve son derece etkili bir şekilde temizlik işlemi tamamlanır ve bu sayede petekleriniz ilk günkü gibi ısınmaya başlar.

Peteklerin ısınamaması, kombi tarafından iletilen ısının mekana verimli şekilde verilememesine yol açar. Zira kombiler ne kadar tasarruflu bir şekilde çalışarak, doğalgazı ne kadar az harcarsa harcasın mekanı ısıtan kombinin kendisi değil, sistemin ısı iletim elemanları olan peteklerdir.

 

sultangazi petek temizlemeBu yüzden tıpkı kombinizin bakımını periyodik olarak yaptırmanız gerektiği gibi, petek temizliğini de düzenli bir şekilde yaptırmanız gerekmektedir. Aksi halde fazladan harcanan doğalgaz yüzünden kış boyunca bütçenizi yoran doğalgaz faturalarını ödemek zorunda kalmasına karşın ev ve işyerinizde bir türlü istediğiniz şekilde ısınamazsınız. Ayrıca peteklerde biriken pislik tesisat vasıtasıyla kombinin de arızalanmasına yol açabilir, bu arızaların tamirinden sonra yüklü faturalarla karşılaşabilirsiniz.

Sultangazi İlçesi Hizmet Mahalleri

50. Yıl Mahallesi, 75. Yıl Mahallesi, Cebeci Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Eski Habibler Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Malkoçoğlu Mahallesi, Sultançiftliği Mahallesi, Uğur Mumcu Mahallesi, Yayla Mahallesi, Yunusemre Mahallesi ve Zübeydehanım Mahallesi olmak üzere ilçe genelinde, haftanın tüm günleri hizmet vermekteyiz.

Sultangazi petek temizliği hizmetlerimizden uygun fiyatlarla faydalanarak, ısıtma sisteminizin kış öncesi yoğun çalışma temposuna hazır hale gelmesi ve daha az doğalgaz harcayarak, daha fazla ısınma imkanı sunması için bize bir telefon açmanız yeterli. İletişim sayfamızdaki formu doldurarak da fiyat teklifi ve her konuda bilgi alabilir, profesyonel ekiplerimize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Sultangazi İlçesinde Verdiğimiz Tüm Hizmetler

Sultangazi Petek bakımı

Sultangazi Kalorifer Hattı Temizliği

Sultangazi Kombi Bakımı

Sultangazi Yerden Isıtma Sistem Temizliği

Sultangazi Merkezi Sistem Temizliği

Sultangazi Radyatör Temizleme

Sultangazi Petek Montajı

Kapalı yaşam mekânlarında daha iyi şartlarda yaşamak elbette hakkınız. Ev ve işyerlerinizin ısıtma tertibatı sizin konforunuzu sağlamalıdır. Kalorifer tesisatı zaman içerisinde değişik sebeplerden dolayı arıza veya sorun çıkarabilir. Özellikle devir daim eden suyun oluşturduğu tortular peteklerde birikir. Böylelikle petekler tıkanır ve yeterince ısı vermez. Bu durum çok sık karşılaşılan bir sorundur. Neyse ki bu sorunun üstesinden gelebilmek için firmamız tüm ekibi ve servisi ile Sultangazi petek temizliği konusunda size en iyi hizmeti sunmak için hazırdır.

Yıllarca bu konuda çalışma yaptığımız için elemanlarımız çok deneyimlidir. Servis ekibimizin nazik, prensipli ve uzman olması sizin için büyük bir avantajdır. Sultangazi petek temizleme hizmetini bu sayede en sorunsuz şekilde gerçekleştiriyoruz ve size yardımcı oluyoruz.

Petekleri Tıkalı İse Bunu Anlamak Nasıl Mümkün Olur?

Peteklerinin tıkalı olduğunu anlamak için yapacağınız birkaç basit deneme veya kontrol şekli vardır. Klasik kontrol şekli ve en çok uygulanan yöntem petekleri elinizle kontrol etmenizdir. Eğer peteklerde tıkanıklık varsa, ısı homojen bir şekilde dağılmaz, peteğin bazı yerleri sıcak bazı yerleri soğuk kalır. Ilık, soğuk ve sıcak aynı anda ortaya çıkabilir. Bu tür dengesizlikler ise peteklerde herhangi bir tıkanıklığın olduğunu gösterir.

Bir başka yöntem ise gözlemle yapılan değerlendirmedir. Özellikle ısı ayarını açtığınızda herhangi bir ısınma söz konusu olmuyorsa, faturanız artar ve petekler yine yeterince ısınmaz. Pek çok kişi bu konuda yükselen faturalardan şikâyetçidir. Yüksek faturalar ise petek tıkanıklığına işaret olabilir. Alacağınız Sultangazi petek temizliği tedbirleri ile bu durumu düzeltebilirsiniz. Tıkalı olmayan petekler sıcak su sirkülasyonu için gerekli kolaylığı sağlar. Petekler bu sayede ısınır ve etrafına ısıyayar. Sağlıklı mekânlarda kış mevsimini atlatmak istiyorsanız petekler temiz ve sistem randımanlı olmalıdır.

Kırmadan Ve Dökmeden Sultangazi Petek Temizliği

Günümüz standartlarında petek temizliği etrafa zarar vermeden gerçekleşiyor. Daha önceki süreçlerde insanların duvarları, zemini, hatta evin farklı yerlerini kırıp zarar verdiği bilinmektedir. Bu tür zararların önüne geçebilmek için en kaliteli hizmeti sunan firmadan destek almak gerekir. Sultangazi petek temizliği ile kırmadan dökmeden ve avantajlı bir şekilde hizmet ortaya çıkmaktadır. Sahip olduğumuz gelişmiş teknoloji ile verdiğimiz hizmet tamamen uyumlu bir sonuç oluşturmaktadır.

Peteklerin içinde biriken tortu, kireç, balçık, çamur ve benzer sorunları gidermek için, firmamız önemli çalışmalar yapmaktadır. Gelişmiş teknolojiyi kullandığımız gibi, etrafa zarar vermeden ve hatta evinizi kirletmeden bu hizmeti sunuyoruz. Çok hızlı ve temiz hizmet verip konforlu hayatınıza geri dönmenizi sağlıyoruz. Aile bireyleri veya çalışanlar için kapalı mekânların yeterince ısınması çok büyük önem taşır.

Sultangazi Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Etrafa zarar vermeden kaliteli petek temizliğini firmamızın hizmet bütünlüğü ile görebilirsiniz. Nano Clean kimyasalları tesisat içerisindeki suya karıştırılır, tesisat içindeki su bir an evvel çözülür. Özellikle de tıkanıklık ve katılık oluşturan unsurlar sıvı haline gelir. Daha sonra git makine ile yıkama teknolojisinin en son noktasını görmek mümkün olacaktır.

İthal makine teknolojisi Ridgid ile petek içindeki su tamamen boşaltılır değiştirilir. Tesisat içinde geniş kapsamlı bir temizlik yapılır. Daha sonrasında şebeke suyu ilave edilir. Garantili olan bu hizmet, aynı zamanda ekonomik olarak siz değerli müşterilerimiz için önemli bir fırsat sunmaktadır.

Sultangazi Petek Temizliği Servis Çağırma

Prensiplerine ve işine bağlı olan firmamız donanımı servis olarak yıllardan beri bu konuda hizmet verir. Araçlarımız modelli, markalı ve oldukça geniş iç hacimlidir. Burada bulunan tüm malzemelerimiz gelişmiş teknoloji ile donanımlı olarak karşımıza çıkmaktadır. 0212502 03 39 numaralı telefondan ile bize ulaşıp Sultangazi petek temizliği hizmetinde en avantajlı sonucu elde edebilirsiniz. Firmamız aralıksız olarak haftanın 7 günü günün 24 saati çalışmalarıyla kendini ispatlamıştır. İstanbul’un bütün ilçelerine kapşonlu şekilde petek temizleme hizmeti veriyoruz. Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemlidir garantili ve avantajlı petek temizliği hizmeti ile siz değerli müşterilerimizin her zaman yanındayız.

Bize ulaşıp garantili petek temizliği hizmetinden yararlanarak randımanlı şekilde ısınabilirsiniz. Bu süreçte faturalarınız düşecek ve evinizin ısısı artacaktır. Sağlık problemleri ile uğraşmamak için kış gelmeden önce rutin temizlik hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede performansınız yükselmiş olur ve ödediğiniz faturalar oldukça uygun olur.

HEMEN ARAYIN (7/24)